Meblujemy mieszkanie

Przede mną najważniejsza przeprowadzka jaką będzie mi dane przeżyć. Nie żałuję, bo można rzec na swoje. Zostało już mało czasu, toteż trzeba się brać żywo do roboty. Większość naszych szpargałów jest już popakowanych, ale jeszcze drugie tyle musimy spakować. Rzecz jasna to nie będzie jakiś kłopot, a ja wybiegam już myślami w jaki sposób udekorujemy to nowe mieszkanie. Meblujemy trzy pokoje i kuchnię, więc po kolei.

Kuchnia, na szczęście można uznać, że jest umeblowana i nie potrzebuje dużych reformacji. Odnowimy jedynie ściany. Wcześniej mieszkało tutaj jedynie dwie osoby i w tej dość jasnej kuchni są stoły i krzesła. Na domiar tego tylko dwa, i zapewne wszyscy się nie zmieścimy. Będziemy zmuszeni pomyśleć się nad alternatywą zamiany, na nieco większy, aby się nie nosić z pożywieniem do dużego pokoju. Zastanawiam się, czy dostaniemy coś gotowego, czy trzeba będzie ten stół robić pod wymiar.

Pokój dzienny. Zgodnie z moją wizją musi być w nim sporo wolnej przestrzeni.Niewielka sofa, mebelek pod rtv, telewizor, a obok stół i krzesła. Jest to do zrobienia, bo pokój jest bardzo ustawny. Na ten moment obecni właściciele mieszkania nie zabierają żyrandoli, oraz zostawiają 2 komody. Mało co co mieliśmy dylemat na temat wykorzystania naszej komody ze starego domu, a tu kolejny mebel do wykorzystania. Kiedy stwierdzimy, iż totalnie nie pasuje do naszej wizji, wyląduje po od razu na śmietniku.

Pokój sypialny. Będzie zdecydowanie mniejsza niż nasza obecna, toteż z miejsca postanowiliśmy, iż nie będziemy braćzabierać szafy z sypialni. Muszę dodać, że tam została szafa w zabudowie, a więc nie potrzebujemy naszej. Niestety bijemy się z myślami co zrobić z łóżkiem. Posiadamy duże, a w nowym mieszkaniu sypialnia będzie o wiele mniejszych gabarytów od tej do której się przyzwyczailiśmy. Łóżko jakoś zmieścimy, lecz to zagraci pokój. Z drugiej strony mi się wymienić dobre łóżko na mniej wygodną wersalkę i codziennie się mordować przy słaniu łóżka. Obok łóżka powinniśmy zabrać także toaletkę i komodę. Obawiam się jednak, że oba meble nie wejdą i będzie trzeba z czegoś zrezygnować.

Pokój dla dziecka. Jak to w blokach jest niewielki, ale przeznaczony będzie tylko dla jednego dziecka. Przez kilkanaście lat ja miałem pokój z bratem i lepiej niż ktokolwiek inny wiem jak bardzo potrzebny jest własny pokój. Od razu nie będziemy go od nowa dekorować. Wykorzystamy mebelki te co mamy obecnie, a za kilkanaście miesięcy jak czas będzie iść do szkoły wybierzemy fajny zestaw. Widziałem ładne meble systemowe, a do tego nie potrzebują wiele miejsca, i są niezwykle funkcjonalne. Powinniśmy mieć na uwadze, że biurko już wtedy będzie niezbędne. Jeszcze wczoraj była taka malutka, a tu trzeba zasiąść w szkolnej ławce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s